T.: +371 26667444

NSUS biedrība ikdienā saņem palīgā saucienus no VSAC/SAC par vides labiekārtošanu, nepieciešamām lietām cilvēkiem (klientiem). Ir pienācis viens palīgā sauciens un būtu lieliski, ja mēs kopā to varētu realizēt. Un šoreiz tieši uzrunāju uzņēmējus Kurzemes pusē. Varbūt Jums ir iespēja uzburt Sporta Laukumu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT)?

Vētule no VSAC Kurzeme Gudenieki: "VSAC “Kurzeme” filiāle “Gudenieki” atrodas Kuldīgas novadā un iestādi par savām mājām sauc 40 klientu ar vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Vidēji klienta vecums ir 60 gadi. Esam valsts aprūpes iestāde, bet atrodamies tālu no pilsētas, cenšamies saviem klientiem nodrošināt visus nepieciešamos ārstniecības pakalpojumus, tomēr kvalitatīvai senioru aprūpei nepieciešamas arī atbilstošas aktivitātes.
Lielākā daļa klientu paši spēj pārvietoties veicot nelielas pastaigas iestādes teritorijā. Reizēm  spēlējam rokasbumbu, novusu, florbolu,  badmintonu un veicam dažādas sporta stafetes. Tomēr ikdienas mazkustīgums rada veselības problēmas, kā rezultātā parādās arvien jaunas veselības problēmas.

Ļoti vēlamies uzlabot savu klientu ikdienu, to papildinot ar vidējas intensitātes sporta aktivitātēm.

Tā kā iestādes teritorija ir tikai  0.95ha liela, bet  lielāko daļu no teritorijas aizņem ēkas un neliels sakņu dārziņš,  teritorijā mums nav parku, ne arī pieejama kvalitatīva fizisko aktivitāšu infrastruktūra, lai uzturētu savu veselības stāvokli. Kā risinājumu fiziskajām aktivitātēm esam centušies rast risinājumu ar āra sporta iekārtām senioriem, bet finansiālu apsvērumu dēļ tālāk par vēlmi neesam tikuši."

 

Tādu redzam savu sapni!

laukums

Meklējam apņēmīgus cilvēkus, uzņēmējus Latvijā, kuri vēlas ieguldīt savu artavu, jā, arī finanses, lai šis sapnis piepildītos un cilvēki ar GRT varētu aktīvi pavadīt savu ikdienu, nostiprināt fizisko veselību un uzlabot vispārējo labsajūtu.

Ja esi par, dod ziņu!

Nepieciešama informācija, kur iegādājami paši trenažieri un kādas tās ir izmaksas un tad jau tālāk, soli pa solim, iesim Sapņa virzienā. Galvenais, ka ir sapnis un vēlme, tad parādīsies arī iespējas.

Līga Uzulniece Bokuma
NSUS biedrības vadītāja