ziedo

Katru gadu nemainīgi pienāk gada tumšākais laiks - rudens un tam sekos ziema. Katru gadu, diemžēl bojā iet gan "kritušie", kas nosalst ceļa malā, mūsu nepamanīti, gan arī bojā iet "neredzamie cilvēki", kurus brauktuves malā ejošus nav pamanījis šoferītis.
Katru gadu publicēju savas pieredzes un aicinu līdzcilvēkus būt par tiem cilvēkiem, kuri kādam var izglābt dzīvību. Šis gads nav izņēmums. Atkal un atkal tēma ir ļoti aktuāla un tāda arī paliks.

Pieredze/notikums:
Šodienas rīts (28.09.2019.) Rīgā sākās ar "kritušo" glābšanu. Lūdzu nekad nepamet cilvēku nelaimē, lai vai kas. Ja no tavas rīcības ir atkarīga kāda cilvēka dzīvība, rīkojies un negaidi.

Šodien, braucot, pamanīju guļošu cilvēku un stājos malā, lai noskaidrotu, kas noticis. Ārā jau rudens, vējš, un ķermeņa atdzišana notiek ļoti ātri.
Zvanīju 112 (steigā) un prasīju, lai savieno ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Kad tiku savienota, jautāju palīdzību esošajā situācijā un kopā rīkojāmies sekojoši - biju uz līnijas ar NMPD pārstāvi un uzrunāju guļošo kungu: vai ir palicis slikti, kāpēc te guļ un vai šodien ir lietojis alkoholu (atzina, ka ir dzēris)? Kungs komunicējās un sūtīja dillēs, kā arī daudz tālāk 🙂 un NMPD pārstāve sarunu klausījās un deva man rīkojumu sazināties ar Valsts policiju, lai kungs tiktu nogādāts patversmē. To arī izdarīju un policijas pārstāvji ieradās, lai situāciju risinātu tālāk.
Gribu piebilst, ka vietu un cilvēku nepametu, sekoju līdzi situācijai (vai cilvēka stāvoklis nepasliktinās) un sagaidīju policijas ekipāžu. Izstāstīju sarunu ar NMPD un tikai tad pametu šo vietu.
Ko ar šo stāstu vēlos pateikt? Ja esi pamanījis šādu situāciju, nekavējies un zvani glābšanas dienestam, seko norādījumiem un tā tu iespējams izglābsi kāda cilvēka dzīvību!
No brīža, ka pamanīju guļošo līdz brīdim, kad atbrauca policijas ekipāža, kopsummā pagāja 20 minūtes. Vasarā šis laiks iespējams tādu lomu nespēlē (konkrētajā situācijā), bet rudenī un vēl vairāk ziemā, tas ir izšķirošs dzīvībai.
Paldies dienestiem par operativitāti un atbalstu!

WhatsApp Image 2019 09 28 at 15.10.381 01

Kā arī jau vairāk, kā 4 gadus pēc kārtas, ir nācies satikt "neredzamos cilvēkus" un likt viņiem iemirdzēties, uzvelkot viņiem atstarojošās vestes turpat "nozieguma vietā", ielas vai brauktuves malā un doties tālāk savās gaitās.

Lūgums un ieteikums mums visiem, līdzcilvēkiem: Lūdzu ieliekiet savā automašīnā pāris atstarojošās vestes, ja nu nonākat situācijā, kad tās nepieciešamas dzīvības glābšanai. Nepabrauciet vai nepaejiet garām cilvēkam, kurš nevarīgs guļ/atrodas uz ielas vai vārturūmē un dariet visu iespējamo, lai labotu šo situāciju.

Vienkārši esiet Cilvēki - Eņģeļi!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Bildes (titula un raksta) no notikuma vietas
#izglab #palidzi #esiatbildigs #NMPD #VP #izglabdzivibu #esicilveksengelis #CSDD