ziedo

    Projekts uz laiku slēgts, jo nav finansējuma!

    NSUS labdarības biedrība sadarbojoties ar Māri Belovu un zirgu stalli "Agates" (Ķekavas novads), piedāvā iepazīties ar zirgu un poniju (domāts mazajiem cilvēkiem) pasauli. Ar pasauli, kura rada prieku, dod jaunas zināšanas, ārstē, uzmundrina.
    NSUS biedrība jau 2016. gada nogalē uzsāka sarunas ar Māri Belovu par to, ka varētu kopīgiem spēkiem atbalstīt, palīdzēt, radīt prieku tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams, dodot iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, senioriem, trūcīgajiem bērniem apmeklēt šo zirgu stalli "Agates" un piedāvāt ekskursijas, dažādus atvesaļošanās kursus.

    Tiek domāts arī par Zirgu un poniju došanos ciemos uz bērnu namiem, pansijām, aprūpes centriem, jo ne visi cilvēki ir spējīgi apmeklēt zirgu stalli klātienē. Tam visam būs nepieciešams arī finansējums, jo bez tā mums diemžēl nekas nesanāks. Ticu, ka šos labos darbus ieraudzīs un sadzirdēs un mūs atbalstīs finansiāli!

licence maris belovs 01Vispārējais piedāvājums
Izjādes mežā un apvidū instruktora pavadībā + foto = maksa
Apmācības darbā ar zirgu un jāšanas prasmju apguve ( iekļauta maksa par zirga izmantošanu) = maksa
Zirgkopības pamatu apguve „ Zirgu un jātnieku skoliņā” (iekļauti izdales materiāli) = maksa

Bērniem ar kustību traucējumiem / bērniem ar speciālām vajadzībām
Izjādes mežā un apvidū instruktora pavadībā + foto  = maksa
Apmācības darbā ar zirgu un jāšanas prasmju apguve = maksa
Zirgkopības pamatu apguve „ Zirgu un jātnieku skoliņā” (iekļauti izdales materiāli) = maksa

Bērniem bāreņiem
Izjādes mežā un apvidū instruktora pavadībā + foto = maksa
Apmācības darbā ar zirgu un jāšanas prasmju apguve  = maksa
Zirgkopības pamatu apguve „ Zirgu un jātnieku skoliņā” (iekļauti izdales materiāli) = maksa

Bērniem ar kustību traucējumiem un/vai īpašām vajadzībām:
pirmās 3 nodarbības un 2 izjādes mežā – bez maksas.
Bērniem bāreņiem:

pirmās 3 nodarbības un 1 izjāde mežā – bez maksas

Piedāvājam arī turpmākus treniņus profesionālu treneru uzraudzībā, ar iespēju specializēties šķēršļu pārvarēšanas vai iejādes disciplīnā, un iespēju sagatavoties startam sacensībās.

Uzmanību!
Vecāki uzņemas pilnu atbildību par to, ka Jūsu bērns var/drīkst piedalīties šajā projektā gan veselības, gan psihoemocionālā stāvokļa pēc un izmantot projektā piedāvātos pakalpojumus. Iesaku konsultēties ar ģimenes ārstu par drošu iespēju piedalīties un saņemt projekta pakalpojumus.
Pieaugušie paši izvērtē savas spējas un iespējas dalībai projektā, kā arī vēlams kosultēties ar savu ģimenes ārstu.
Centru vadītāji (pansijas, aprūpes centri, bērnu nami) izvērtē savu klientu dalību projektā un uzņemas pilnu atbildību par savu klientu.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
Sabiedriskā labuma organizācija statuss
26667444, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ja vēlies atbalstīt šo projektu, dodot iespēju gan maziem, gan lieliem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvesaļoties, lūgums ziedot:
Biedrība NSUS
40008232913
LV23HABA0551039592287
Pamatojums: ZIRGU TERAPIJAI

Zirgu terapijas kontā patlaban 0,00 EUR

NSUS sadalosaa josla 02

Vispārēja informācija:

    Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta. Zirgi jūt gan to, kā cilvēks šodien jūtas, gan to, kā cilvēks viņam pieskaras. Zirgi apbrīnojami labi izprot savas terapeita funkcijas un izjūt slimā cilvēka vajadzības.
    Zirgs kā ārstniecisks līdzeklis vienlaicīgi iedarbojas uz visām pacienta sensorām sistēmām un stimulē visu organisma sistēmu darbību. Ārstniecībā izmantojot zirgu, labvēlīgi ietekmē kā pacienta somatisko, tā arī psihisko stāvokli. Zirga soļiem ir četru taktu kustība. Kājas no zemes tiek atrautas šādā secībā: kreisā pakaļkāja, kreisā priekškāja, labā pakaļkāja, labā priekškāja. Zirga kustību radīšanā galvenokārt piedalās pakaļkājas, tādēļ jātnieku visvairāk ietekmē zirga gurnu kustības. Ir pierādīta zirga un cilvēka gaitas līdzība vidukļa un iegurņa rajonā. Tas izskaidro, kāpēc jājot pacientam rodas līdzīgas izjūtas kā cilvēkam ejot. Īpaši patīkamas šīs izjūtas ir tiem kas nespēj staigāt.
    Kad zirga ritmiskās kustības un siltums pāriet uz pacientu notiek pastāvīga jātnieka muskulatūras trenēšana, samazinās muskuļu sasprindzinājums, tiek stimulēta normāla kustība un paaugstinās tās aktivitāte, uzlabojas koordinācija, balanss un līdzsvars, notiek gaitas stimulēšana un trenēšana, kā arī tiek veicināta slimnieka pašcieņa, paškontrole un neatkarība.

Ko ārstē reitterapija?
Centrālās un perifērās nervu sistēmas slimības
Balsta un kustību orgānu saslimšanas
Elpošanas orgānu saslimšanas
Sirds un asinsvadu slimības
Citas saslimšanas:
veģetatīva distonija;
zarnu atrofija;
depresija.

Profilakse:
stress, pārslodze, hronisks nogurums, slikts miegs.

Lai arī reitterapija spēj nodrošināt plašas ārstniecības iespējas, ir dažādi apstākļi, kas varētu kavēt tās lietošanu. Reitterapija nav vēlama arī tajā gadījumā, ja pacientam jāšana saistās ar lielu baiļu pārvarēšanu. Nav vēlams piedalīties reitterapijas nodarbībās, ja pacientam ir:
* atlanta - ass skriemeļa nestabilitāte,
* neseni lūzumi un ķirurģiska iejaukšanās,
* skolioze (lielāka par 30 grādiem),
* akūts artrīts,
* vaļējas brūces uz svaru nesošajām virsmām,
* nekontrolētas lēkmes,
* stipras alerģijas,
* nekontrolējama uzvedība,
* tromboze, tromboflebīts, varikozu vēnu paplašinājumi, vēnu iekaisumi,
* labdabīgi un ļaundabīgi audzēji.