ziedo

    NSUS labdarības biedrība ļoti aktīvi darbojas un veido labdarības projektus, kas vērsti uz sociālās aprūpes centros dzīvojošiem senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri ir arī jaunāka gada gājuma cilvēki. Kā arī veidojot projektus, domā, kā iesaistīt līdzcilvēkus tajos un parādīt to pasauli, kura mums daudziem ir sveša un nezināma.

    Kāpēc tā? Tieši tā iemesla pēc, ka šajos centros mītošie cilvēki bieži vien ir ļoti vientuļi, jo nav neviena kas par viņiem parūpētos (te nedomāju personālu), jo nav piederīgo, vai tie dzīvo ļoti tālu un finansiālu apsvērumu pēc nevar doties ciemos pie centrā mītošā ģimenes locekļa.

    Protams, ka pašos centros personāls cenšas organizēt dažādus pasākumus un izbraukumus, savu iespēju robežās, bet tomēr, diena rit pēc dienas un pat notiekošais paša centra ietvaros, nesniedz nedz prieku, nedz rada smaidu, kā dažbrīd to gribētos.

    Tev ir lieliska iespēja izkrāsot kāda pansionāta iemītnieka ikdienu, aizvedot viņu uz teātri, baletu, operu vai koncertu. Šāda veida pasākums liks senioram "sapurināties", domāt kā sapucēties, izsapņot iespējams savu sapni, pabūt kādā no skaistām vietām un redzēt to tādu, kas dzīvē nav bijis iespējams. Tā ir lieliska iespēja arī Tev - izdarīt labu darbiņu, pabūt pāris stundas ar šo cilvēku, iespējams sadraudzēties, aprunāties, veltīt nedalītu uzmanību kādam, kuram tas šobrīd ir ļoti nepieciešams.

    Kas Tev būtu  jādara?
    Apskaties, ko šobrīd piedāvā teātri, baleti, operas, koncerti, kā arī apdomā, kas būtu atbilstošs tieši vecāka gada gājuma cilvēkiem (tēma, pasākuma ilgums, valoda). Sazinies ar NSUS biedrību un pastāsti par savu ieceri. Atceries - šāda veida pasākums var būt jebkurā novadā, pilsētā, jo visā Latvijā ir sociālās aprūpes centri.
    Kad esi sazinājies ar NSUS biedrību, tālāk notiks saziņa ar to centru, kas Tev ir vistuvāk, vai kuru centru būsi izvēlējies un tiks apzināts tas seniors / cilvēks, kurš ko tādu būtu vēlējies vai kurš ir spējīgs ko tādu izbaudīt, vadoties pēc veselības stāvokļa. Kad būs apstiprināts konkrēts cilvēks, kurš varēs ar Tevi doties piedzīvojumā, tajā brīdī Tu varēsi iegādāties biļeti sev un senioram un plānot pasākumu kopā.
    Par to, kā izvēlētais seniors nokļūs pasākuma vietā, lems centra vadība, un iespējams, ka tieši centra vadība šo cilvēku nogādās pasākuma vietā, dažādu apsvērumu pēc vai to varēsi izdarīt Tu pats, ar savu auto.

    Pasākuma gaitā, ja centra vadība un pats seniors neiebilst, varēsi radīt kādu kopēju bildi un pēc pasākuma pastāstīt mums, par piedzīvoto, uzrakstot nelielu stāstiņu un pievienojot bildi. Iespējams, ka tieši Tavs stāsts iedrošinās arī citus līdzcilvēkus paveikt ko šādu, kāda cita cilvēka labā.

    NSUS labdarības biedrība ikdienā sadarbojas ar vairāk, kā 110 sociālās aprūpes centriem visā Latvijā un ticu, ka gan centru komandas, gan paši seniori būs ļoti pricīgi par šādu lielisku iepsēju - izkrāsot savu ikdienu!

    Ja Tev tāda ideja uzrunā un vēlies kādam senioram dot iespēju pabūt viņam neierastā vidē, sajusties pacilāti, radīt dienu, kas viņu uzmundrina un arī savu dienu padarīt citādāku, neierastāku, bet lielisku, tad dod ziņu un gan viss izdosies!


Paveiktais:
06.01.2019. - RSAC Mežciems 2 kundzes uz tēātri gāja kopā ar Martu K.
23.03.2019.  - 16 seniori apmeklēja Jāņa Lūsēna Jubilejas koncertu no SAC Zemgale un RSAC Mežciems - STĀSTS
.......Un uz kādu izrādi vai koncertu Tu aizvedīsi senioru?


Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
26667444
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location