ziedo

    Projekts aktīvs!

    "... es nesīšu Tevi uz sava spārna, līdz Tu varēsi turpināt savu ceļu pats...."
    NSUS labdarības biedrība uzsākusi projektu “Atbalsta spārns”, kurā savu dalību var pieteikt pansionāti, aprūpes centri, kā arī privātpersonas, kurām kāds piederīgais ir īslaicīgi ārstniecības iestādē, jeb ievietots aprūpes centrā bet pats dzīvo ārpus Latvijas, jeb tālu prom no šī aprūpes centra un nevar bieži apmeklēt savu piederīgo centrā vai ārstniecības iestādē.

Projekta būtība un noteikumi
Cilvēki pansionātos, aprūpes centros:
    Pansionātos, aprūpes centros un privātajā sektorā ir ļoti daudz ikdienišķas situācijas, kad cilvēks ir viens, nav kas viņu apciemo, parunā un velta nedalītu uzmanību. Aprūpes centros ir cilvēki, kuri ir patstāvīgi, apmeklē dažādus centra pasākumus, kā arī spēj kopā izbraukt ārpus centra, un tad ir viena kategorija cilvēku, kuri ir “piesieti” gultai, istabai un viņiem nav arī radinieku, kas viņus apciemo vai radinieki ir tik tālu, ka apciemojums nav iespējams, ja vien labi, kā reizi mēnesī.
    Šādu projektu atbalsta arī aprūpes centru un pansionātu vadītāji ar kuriem esmu runājusi un viņi būtu priecīgi, ja brīvprātīgie vai palīdzēt gribētāji ik pa laikam apmeklētu šos centra cilvēkus un nedaudz pakavētu viņiem laiku.

Cilvēki ārstniecības iestādēs:
    Tajā pat laikā ir vēl kāda situācija – cilvēks nonāk īslaicīgi ārstniecības iestādē, viņa bērni vai vecāki, jeb citi ģimenes locekļi ir/dzīvo ārpus Latvijas vai kādā no tālākām Latvijas pilsētām un nevar regulāri apciemot, ierobežotā laika vai ierobežoto finansu pēc. Tad nu arī šī ir tā cilvēku kategorija, kurai nepieciešams neliels atbalsts, pārdzīvot radušos krīzes situāciju, atrodoties ārstniecības iestādē.
    NSUS labdarības biedrības projekts un tajā esošie brīvprātīgie, jeb cilvēki, kuri ik pa laikam vēlas iesaistīties sociālajās aktivitātēs, tad arī varētu būt šis “atbalsta spārns” un saikne starp šo cilvēku un viņa ģimeni, jeb atbalsts, ja šis cilvēks ir palicis viens uz pasaules.

    Projekts darbojas pa visu Latviju, jo gan aprūpes centri, gan pansionāti, kā arī ārstniecības iestādes ir visā Latvijā. Savukārt brīvprātīgie, vai tie cilvēki, kuri vēlas šim projektam veltīt laiku, var izvēlēties sev tuvāko centru vai ārstniecības iestādi, lai apmeklētu kādu, kuram šobrīd nepieciešams cilvēcisks atbalsts. Kā arī šis apmeklējums dažos gadījumos būs, kā saikne starp ģimeni un sirgstošo, jo brīvprātīgais varēs nodot patieso informāciju sirgstošā ģimenei, ja tāda būs nepieciešama.

atbalsta sparns 01

Projekta noteikumi
Brīvprātīgajam / “atbalsta spārnam”:
1. Tev jābūt pilngadīgam, atbildīgam, uzmanīgam, pacietīgam
2. Jābūt komunikācijas prasmēm (nepieciešamas sarunas), lai varētu komunicēties ar jebkura vecuma cilvēkiem (pārsvarā vecāka gada gājuma)
3. Jābūt zināmā mērā radošam / atraktīvam (jāuzspēlē kāda spēle, kopā jāzīmē, japalasa kāda grāmata – pielāgošanās katrā konkrētā situācijā)
4. Tev jābūt tik fiziski spēcīgam, lai palīdzētu parvietoties sirgstošajam, ja nepieciešams (ratiņkrēslā, ar staiguļa palīdzību, pie rokas)
5. Tev nepieciešamas labas latviešu un krievu valodas zināšanas (sarunu valoda)
6. Vēlamais mazākais laiks, ko būtu jāpavada ar cilvēku komunicējoties – 1 h. Ja vēlies un cilvēks vēlas, vari arī nedaudz ilgāk.
7. Jāpiesaka sevi NSUS biedrībā, iesniedzot informāciju – vārds, uzvārds, vecums, telefons, e-pasts, pilsēta, kurā dzīvo, kādā attālumā esi gatavs doties projekta ietvaros, cik bieži vari atvēlēt laiku šim projektam (nedēļas dienas, laiks), ko vēlies projekta ietvaros darīt (spēlēt spēles, lasīt grāmatu, pastaigāties, parunāties, utt.)
8. Pieteikums jāsūta uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
9. Ierodoties Centrā projekta ietvaros, obligāti būs jāuzrāda personas apliecinošu dokumentu un NSUS biedrības piešķirto apliecinājumu par dalību projektā.
PIESAKIES!

Lai pieteiktos dalībai projektā (informācija aprūpes centriem, pansionātiem):
1. Jāiesniedz NSUS biedrībai to cilvēku saraksts (vārds uzvārds, vecums)
2. Daži vārdi par klienta stāvokli (guļošs, runā vai nerunā, redze laba vai daļēja, ratiņkrēslā, ar staiguli, patstāvīgs, utt.).
3. Klienta aizraušanās un ko Jūs gaidiet no “atbalsta spārna” (grāmatu lasīšanu, spēles spēlēt, pastaigas centra teritorijā, sarunas, utt.)
4. Pieteikums jāsūta uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
5. Centrs sedz NSUS biedrības administratīvās izmaksas projekta ietvaros un slēdz vienošanos par sadarbību.
PIESAKIES!

Lai pieteiktos dalībai projektā (privātpersonām, kuriem piederīgais ir ārstniecības iestādē īslaicīgi):
1. Jāiesniedz NSUS biedrībai cilvēka vārds uzvārds, vecums, atrašanās vieta/iestāde, kurš atbilst sekojošiem kritērijiem – piederīgie ir ārpus Latvijas vai dzīvo ļoti tālu no ārstniecības iestādes.
2. Daži vārdi par piederīgā stāvokli (guļošs, runā vai nerunā, redze laba vai daļēja, ratiņkrēslā, ar staiguli, patstāvīgs).
3. Privātpersona sedz NSUS biedrības administratīvās izmaksas projekta ietvaros un slēdz vienošanos par sadarbību

    NSUS biedrības projekta pakalpojums (arī maksas) būs pieejams tikai tajā gadījumā, ja tajā pieteiksies brīvprātīgie un tie, kuriem ir laiks veltīt kādu stundiņu citam cilvēkam, sev tuvākajā aprūpes centrā, pansionātā vai ārstniecības iestādē.
    Projekts pagaidām nav domāts iestādēs ar smagas un ļoti smagas garīgās atpalicības problēmām. Katrs konkrētais gadījums tiks izvērtēts atsevišķi.

    Esmu dzirdējusi no cilvēkiem (brīvprātīgajiem), kuru vēlas darīt šādus labos darbiņus ik pa laikam, ka nav pieejami saraksti un informācija, kur un kā to varētu darīt ikdienā, tāpēc NSUS biedrība "ir ceļā" uz šādas informācijas apkopošanu un piedāvāšanu.

Tiem, kuri izrādījuši interesi par ziedojumiem finanšu jomā, lūgums ziedot:
Biedrība NSUS
40008232913
LV23HABA0551039592287
Pamatojums: Ziedojums
______
PayPal: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ticu, ka mums kopā izdosies kaut nedaudz būt par "Atbalsta Spārnu" kādam, kuram tas būs kādā brīdī ļoti nepieciešams.

Darbiņu saraksts centros ir te!

Facebook projekta lapa, kurai jāpievienojas, ja esi nolēmis piedalīties šajā projektā, lai varētu sekot līdzi operatīvajai informācijai. Te ir iespēja darīt labos darbus!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
26667444
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Komentāri (1)

Projektā savu dalību jau apstiprināja:
Preiļu novada Labklājības pārvaldes vispārējā tipa pansionāts "Preiļi"
Rīgas sociālais aprūpes centrs "Stella maris"
VSAC "Zemgale", filiāle "Jelgava"

  Attachments
 
Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location