ziedo

Lai arī aiz loga ir rudens jau izkrāsojis visu Latviju un pāri logu rūtīm rit lietus lāses, sociālās aprūpes centrā Zemgale šodien iemītniekus priecēja vijoļu mūzikas skaņas. Mūzika ir dvēseles valoda. Valoda, kura uzrunā, dziedē, priecē, ļauj dvēselei veldzēties. Mūzika spēj uzburt tik daudz dažādu emociju. Tā spēj izstarot prieku, bēdas, spēj aizdzīt nogurumu.

NSUS biedrībā ir projekts "Mūzikas skaņas dvēselei", kura ietvaros priecējam aprūpes centru iemītniekus ar skaistiem, pārdomātiem un izjustiem koncetriem.

Šodien ar savu vijolspēli un klavierspēli centra iemītniekus priecēja Karlīna Īvāne (vijole), Anna Fogelmane (klavieres), Sebastians Di Prima Fogelmanis (vijole), Amanda Patjanko (vijole) no Vijoles un alta spēles studijas “Vijolīte”.

Par studiju: Vijoles un alta spēles studiju “Vijolīte” Karlīna Īvāne nodibināja 2015. gadā Salaspilī, vēloties bagātīgajā profesionālajā pieredzē dalīties ar nākamo paaudzi. Studijā līdz šim mācās vai ir mācījušies ne tikai salaspilieši, bet arī spēlētgribētāji no dažādākajām Latvijas pilsētām – tostarp Rīgas, Ogres, Ķekavas, Olaines, Ikšķiles, Skrīveriem, Jelgavas, kā arī retums nav audzēkņi no citām pasaules valstīm, kuri slīpē savas prasmes studijā, viesojoties Latvijā skolas brīvlaikos.

Šodien koncerts ļāva cilvēkiem uz laiku aizmirsties par savu ikdienu, slimībām, dzīves nastu un ļauties mūzikai. Skanēja gan vairāk, gan mazāk zināmi mūzikas skaņdarbi un tajos katrs varēja atrast sev piemērotāko un uzrunājošāko. Kā arī pēdējos divos skaņdarbos varēja dziedāt līdzi, ko arī labprāt daži darīja.

Skaņdarba "Virs galvas mūžīgs piena ceļš" skanēšanas laikā es pat aizvēru acis, ļāvos mūzikai un ticiet man, sajūtas bija lieliskas. Tās izvirmoja cauri un tika izjustas īpaši. Domāju, ka tā bija arī senioriem. Kāda cita skaņdarba laikā, kādai seniorei sāka birt asaras, jo iespējams mūzika aizskāra kādas dvēseles stīgas, varbūt lika kavēties atmiņās par pagātni ..... nekad nezināsim, bet mūzika aizkustināja un tas ir pats galvenais.

Liels paldies Karlīnai Īvānei, Annai Fogelmanei, Sebastianam Di Prima Fogelmanim, Amandai Patjanko par skaisto koncertu!
Liels paldies SAC Zemgale komandai un iemītniekiem par uzņemšanu.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

VIDEO
NSUS biedrība / Studija "Vijolīte" / SAC Zemgale / 241018 01
NSUS biedrība / Studija "Vijolīte" / SAC Zemgale / 241018 02
NSUS biedrība / Studija "Vijolīte" / SAC Zemgale / 241018 03
NSUS biedrība / Studija "Vijolīte" / SAC Zemgale / 241018 04
NSUS biedrība / Studija "Vijolīte" / SAC Zemgale / 241018 05

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location