ziedo

    Mūzika uzrunā, dziedē un tā rada daudz un dažādas sajūtas vai emocijas - prieku, skumjas, uzvējo nostaļģiju, rada uzmundrinājumu un ļauj dvēselei veldzēties, kā arī aizdzen nogurumu. Tieši tāda, ar mūziku piepildīta pēcpusdiena, šodien bija sociālajā aprūpes centrā "Zemgale", Ozolniekos.

    NSUS biedrības projekta "Dāvini "Mūzikas skaņas" dvēselei" ietvaros, SAC "Zemgale" viesojās pianists Eduards Grieznis, ienesot šīs dažādās emocijas un sajūtas caur klasisko mūziku un visiem labi zināmajām Raimonda Paula dziesmām.
    Centra iemītnieki ar prieku sagaidīja pie sevis ciemos klavieru pavēlnieku Eduardu un pavadīja kopā laiku, klausoties muzikas skaņās. Mūzika šiem cilvēkiem ir ļoti nepieciešama, jo tā dziedē un ļauj aizmirsties.

    Šodien skanēja daudz un dažādi skaņdarbi, kā piemēram: J. S. Bahs Prelūdija Do mažorā no LTK 1. daļas un improvizācija / Frederiks Šopēns “Noktirne” op. 9 nr. 2 Mibemol mažorā / Improvizācija par latv. t. dz. ‘Tumša nakte, zaļa zāle’  / Em. Dārziņš ‘Melanholiskais valsis’ / R. Pauls
   
    Iecienītāko melodiju atskaņošana un dziedāšana, t.sk.: Viss nāk un aiziet talumā / Balta saule / Cielaviņa / Laternu stundā / Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu / Es aiziet nevaru / Baltā dziesma / Jādzīvo, lai būtu prieks / 2 latv. t. dz. Nāk rudentiņis un Bēdu manu, lielu bēdu.

    Pasākuma gaitā, filmējot, aiz muguras dzirdēju, kā kāda kundzīte vairākas reizes, pie sevis klusiņām atkārtoja: "skaisti .... cik skaisti .... ļoti skaisti", kas patiesībā ir, kā kompliments un atzinība Eduardam, par viņa mūziku un veltīto nedalīto uzmanību šiem cilvēkiem. Tajā pat laikā redzēju, kā kādai citai kundzītei klusiņām bira asaras no saviļņojuma.
    Katru no šiem cilvēkiem, kāds no skaņdarbiem uzrunāja citādi, kāds atcerējās savu pirmo valsi, kāds gremdējās jaunības atmiņās, kāds vienkārši klusiņām izdzīvoja mūzikas skaņas un mieloja savu dvēseli. Bet nevienu šī mūzika neatstāja vienaldzīgu. Pasākuma gaitā arī tika dziedāts līdzi zināmajai melodijai.

    SAC Zemgales komanda saņēma dāvanā Ilzes Kalvānes gleznu "Sniega jūras vulkāns", kuru Ilze ziedoja NSUS biedrībai un kura tagad ir atradusi savu jauno mājvietu tieši šajā centrā. Liels paldies Ilzei par dāvinājumu!
    Savukārt NSUS biedrība saņēma centra iemītnieku darinātu gleznu un tas īpaši priecē, jo no sirds un ar mīlestību, kas ir pats svarīgākais. Paldies Jums!

    Liels paldies Eduardam Grieznim par ziedoto laiku, skaisto mūziku un atbalstu šajā skanīgajā projektā!
    Liels paldies SAC "Zemgale" direktoram Alvaram Šteinbergam par atbalstu un viesmīlību!

    Aicinu arī Tevi - dažādu instrumentu pavēlnieku, dziedātāju, piedalīties šajā projektā un radīt to, kas tev ir pa spēkam - radīt prieku! Piesakies!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

1. Video
2. Video

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location