ziedo

.... lapas krāsojas ..... gaisā jūtama rudens smarža.... lietus lāses aiz loga ... vējš mētā koku lapas! ..... te ieskanas vijoles mūzika! Mūzika ir dvēseles valoda. Valoda, kura uzrunā, dziedē, priecē, ļauj dvēselei veldzēties. Mūzika spēj uzburt tik daudz dažādu emociju. Tā spēj izstarot prieku, bēdas, spēj aizdzīt nogurumu. Šodien, NSUS biedrības projekta "Mūzikas skaņas dvēselei" ietvaros, mielojām dvēseles Ķekavas sociālās aprūpes centrā, kur ar savu vijolspēli, centra iemītniekus priecēja Karlīnas Īvānes vijoles un alta spēles studija "Vijolīte" audzēkņi.

Skaistas dziemas gan vijoļu un saksofona izpildījumā, gan dziedājumā šodien izskanēja centrā un, lai arī aiz loga krāsojas rudens, pasākumā bija silti, jauki, skanīgi, priecīgi un sirsnīgi.

Šodien skanēja:
1. Teodors Kotro, “Santa Lučija” vijoļu ansamblis un balss
2. Latviešu t.dz. “Migla migla, rasa rasa” vijoļu ansamblis un balsis
3. Ričards Rodžers, “Ēdelveiss” vijoļu ansamblis un balss
4. V. A. Mocarts, “Turku maršs” vijoļu duets
5. Latv. t.dz. “Prūšu meita” vijoļu ansamblis un balsis        
6. Norvēģu tautas melodija “Galops” vijoļu ansamblis
7. Haralds Ārlens “Aiz varavīksnes” no vijoles solo ar klavierēm kinofilmas “Oza zemes burvis”
8. Īru tautas dziesma “Bezdelīgas aste” vijoļu ansamblis
9. Latviešu t. dz. “Ai jel, manu vieglu prātu” ijoļu ansamblis un balsis

Centra iemītnieki varēja gan dziedāt līdzi, gan spēlēt dažādus sitamos instrumentus un labprāt to arī darīja. Šādi pasākumi ir svarīgi, lai kliedētu centros mītošo cilvēku aizmirstības, vientulības sajūtas. Kā arī koncerta dalībniekiem ir svarīgi mācīties, kā radīt prieku kaut uz īsu brīdi, rādot to, kas vislabāk šobrīd padodas un šodien tā bija skaista vijolspēle un saksofona spēle.

Līdz ar pirmajām vijoļu skaņām, aiz loga izklīda mākoņi, pazuda lietuslāses un uzspīdēja saulīte, kas tikai apliecina to, ka arī daba ir vienisprātis, ka mūzika rada īpašas sajūtas, prieku un siltumu sirdī.

Liels paldies Karlīnai Īvānei un viņas audzēkņiem par skaisto skanējumu!
Paldies bērnu vecākiem par to, ka māca saviem bērniem dalīties un radīt prieku citiem un velta šo dienu tieši tādam labam mērķim.

Līga Uzulniece
NSUS Biedrības vadītāja

VIDEO

1. Video
2. Video
3. Video
4. Video
5. Video
6. Video

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location